"Jaki projekt dachu wybrać, by zabezpieczyć dom przed skutkami wichury czy trąby."

Ze względu na coraz częściej powtarzające się anomalie pogodowe w naszym kraju każdy indywidualny inwestor chcący zbudować dom jednorodzinny staje przed dylematem wyboru dachu, który przetrzyma wichurę czy silny opad deszcze nawalnego. Największym zagrożeniem dla dachu są silne podmuchy wiatru. Nasz kraj podzielony został na 3 strefy pod względem siły wiejących wiatrów. Najsilniejsze wiatry w Polsce wieją statystycznie na południowych obrzeżach województw południowych i na północnych krańcach województw północnych. Tam to właśnie należy zakładać większe ilości klamer przy budowie dachów i obkładaniu ich dachówkami. Właściwie wykonana konstrukcja dachu zabezpieczy konstrukcję przed wyrwaniem całego dachu czy przed przerzuceniem połowy dachu przez kalenicę.

Coraz popularniejsze staje się używanie w aranżacji domu tworzyw naturalnych, przykładowo są to wszelkie wyroby z kamienia naturalnego, drewna.

Do łask poza wykańczaniem wnętrz takimi materiałami wracają nawet domy wykonane z całości z drewna, a dokładnie z bali. Żywotność tych produktów jest o wiele dłuższa, niż tych ze sztucznych domieszek w składnikach. Łatwiej także zadbać o ich konserwację, czyszczenie. Praktycznie tego typu rozwiązania nie potrzebują do przemywania szkodliwych chemikaliów. Oczywiście otaczanie się naturalnymi kruszcami, czy drewnem jest także zdrowe dla ludzi i zwierząt.

Zdecydowanie materiały te mogą w dobrym stanie "przeżyć" zazwyczaj właściciela domu. Do położenia wyrobów kamieniarskich (na przykład parapety) wybierzmy solidną firmę najlepiej rodzinną z tradycją. Zakład Kamieniarski Host Group z Warszawy udziela także gwarancji na wiele lat - gdyż wie, iż jej produkty są trwałe i bezawaryjne. Z kolei montaż schodów granitowych, drewnianych podłóg, także warto powierzyć doświadczonym fachowcom. Cena produktów wykonanych z kamienia oraz drewna nie jest mała, jednakże jeśli nie lubimy remontów, częstych zmian aranżacji wnętrza, a cenimy jakość i użyteczność produktu na pewno warto wypełnić wnętrze naturalnymi wyrobami.

Te rozwiązania są także ciekawe dla wszystkich, którzy rozumieją zagrożenia cywilizacyjne dla zdrowia i życia ludzkiego, gdyż są one po prostu w pełni ekologiczne, a wiec przyjazne dla środowiska i otoczenia. W pogoni za tym, co nowoczesne, jednorazowe, plastykowe, warto mieć jedno miejsce, gdzie ukoimy oczy patrząc na to, co tradycyjne, nie obce człowiekowi od milionów lat. Poza tym tradycyjne rozwiązania są klasyczne, a więc niemal zawsze są modne. Materiały takie, jak drewno, czy kamień są nie tylko bardzo uniwersalne, ale i to, co można z nich ograniczone jest wyłącznie ludzką wyobraźnią.

Galeria zdjęć:

budownictwo

usługi budowlane

remonty