"Jaki projekt dachu wybrać, by zabezpieczyć dom przed skutkami wichury czy trąby."

Ze względu na coraz częściej powtarzające się anomalie pogodowe w naszym kraju każdy indywidualny inwestor chcący zbudować dom jednorodzinny staje przed dylematem wyboru dachu, który przetrzyma wichurę czy silny opad deszcze nawalnego. Największym zagrożeniem dla dachu są silne podmuchy wiatru. Nasz kraj podzielony został na 3 strefy pod względem siły wiejących wiatrów. Najsilniejsze wiatry w Polsce wieją statystycznie na południowych obrzeżach województw południowych i na północnych krańcach województw północnych. Tam to właśnie należy zakładać większe ilości klamer przy budowie dachów i obkładaniu ich dachówkami. Właściwie wykonana konstrukcja dachu zabezpieczy konstrukcję przed wyrwaniem całego dachu czy przed przerzuceniem połowy dachu przez kalenicę.

Dom lub mieszkanie to nasza prywatna przestrzeń, w której przede wszystkim mamy czuć się dobrze i komfortowo.

Kluczem do idealnego wykończenia wnętrza jest odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych. W tym temacie nie warto jednak kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Pamiętaj, że mówimy o inwestycji na lata, zwróć zatem uwagę na trwałość materiałów, których zamierzasz użyć do wykończenia wnętrz. oraz solidność firmy świadczącej usługi remontowe.

KUCHNIA - ESTETYCZNIE I FUNKCJONALNIE

Kuchnia i łazienka są pomieszczeniami, które w każdym domu są eksploatowane w wyjątkowo intensywny sposób. Wilgoć, para wodna, wysokie temperatury - wszystko te czynniki tworzą niezwykle trudne warunki dla wykończenia ścian i podłogi.

Wykończenie kuchni powinno czynić z niej pomieszczenie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Warto zdecydować się na twarde, kamienne blaty, które nawet po wielu latach intensywnego użytkowania, wciąż będą doskonale wyglądać. Kamień ma jeszcze jedną zaletę, którą jest możliwość łatwego odnowienia. Na rynku nie brakuje środków polerskich, które szybko i łatwo przywrócą blatom utracony blask.
Co do podłogi - idealnym wyborem będą płytki o nieregularnych wzorach, które doskonale maskują wszelkie ślady zużycia.

ŁAZIENKA - WIELE MOŻLIWOŚCI

Wykończenie łazienki powinno przede wszystkim uwzględniać płytki ceramiczne, zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Wynika to ze względów czysto funkcjonalnych - w łazience panuje tak duża wilgoć, że inne materiały po prostu nie sprawdzą się zbyt dobrze.
Płytki ceramiczne dają bardzo szerokie możliwości względem wykończenia. Oferta rynkowa jest tak bogata, że możemy wybierać spośród nieskończonej liczby wariantów i kombinacji.

Galeria zdjęć:

usługi budowlane

remonty

budowa domu