Dachówki ceramiczne

dachówki, cegły, płytki ceramiczne

Dachówki ceramiczne to piękna forma pokrycie dachu, do tego jest nowoczesna i solidnie wykonana. Dodaje charakteru każdemu budynkowi, a zwłaszcza tym starszym budynkom, ale także nowoczesnym.

Zalety dachówek

Dachówki ceramiczneWyroby ceramiczne mają sporo zalet, wśród których warto wymienić trwałość i estetykę. Taki rodzaj dachówek pasuje do każdego rodzaju budynku, doskonale podkreślając jego nowoczesność i charakter. Zaletę stanowi także fakt, że istnieje ogromny wybór wzorów i kolorów takich dachówek. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie wzór, który go zadowoli. Ponadto, jest to rozwiązanie łatwe w czyszczeniu oraz utrzymaniu. Jeśli jakaś część dachu zostanie uszkodzona, można bez problemu wymienić tylko część dachu, nie ma potrzeby wymiany całości. Co ciekawe, dachówki ceramiczne mają bardzo długie lata gwarancji, producenci oferują czasami nawet kilkadziesiąt lat! Dzięki takiemu dachowi, dom „oddycha”, dzięki odpowiedniej wentylacji.

Mimo tego, szczelność dachu zostaje zachowana na wysokim poziomie. Ponadto, taki dach niweluje hałasy z zewnątrz i je tłumi, co sprawia, że można się cieszyć ciszą i spokojem w domu przez wiele lat. W niektórych miejscach hałas jest bardzo duży, dlatego dachówki ceramiczne będą najlepszym wyborem, który zagwarantuje większy spokój wewnątrz pomieszczenia. 

Wady

Wśród wad można zwrócić uwagę na to, że takie dachówki są dosyć ciężkie. Wymagają zatem solidnej konstrukcji budynku, co stanowi problem w przypadku starszych budynków – tutaj założenie dachówek tego typu może okazać się niemożliwe i niebezpieczne. Kolejnym aspektem negatywnym jest cena tego produktu – jest dosyć wysoka. Warto przed położeniem takiego dachu zlecić wycenę fachowcom, którzy oszacują koszt takiej inwestycji. Trzeba jednak liczyć się z tym, ze nie jest to tani produkt. Warto dokładnie przemyśleć zakup takiego dachu – wygląda bardzo ładnie i jest trwały, jednak dosyć kosztowny.

Jak widać, dachówki ceramiczne są pięknym elementem, który sprawia, że budynek wygląda prestiżowo i nowocześnie. To doskonałe rozwiązanie w nowym budownictwie, gwarantujące solidność i długi okres gwarancji w przypadku uszkodzeń. Jednak ich ciężar eliminuje szansę założenia w starym budownictwie – są zbyt masywne na takie konstrukcje. Warto wycenić koszt takiej inwestycji i wybrać najlepszą opcję, gdyż takie dachówki mają służyć przez bardzo długie lata. Wybór jest szeroki; istnieje wiele wzorów dachówek ceramicznych, różnią się kolorystycznie, wymiarowo, a także kształty są bardzo różnorodne; od koloru, do wyboru.