Jak wybrać dachówkę ceramiczną – na co zwrócić uwagę?

dachówki, cegły, płytki ceramiczne

Jak wybrać dachówkę ceramiczną – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać dachówkę ceramiczną

Dachówki ceramiczne ze względu na swoje liczne zalety, są coraz częściej wybieranym materiałem na pokrycia dachowe. Inwestorzy bardzo chętnie je wybierają, ponieważ dachówka ceramiczna charakteryzuje się dużą wytrzymałością i solidnością. Są także energooszczędne, a przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Ponad to, ładne i eleganckie. Z powodzeniem można je zastosować zarówno do nowo budowanego domu, jak i remontowanego budynku. Dachówka ceramiczna nadaje im szczególnego charakteru, wyglądają one pięknie. 

Decydując się na zakup dachówki ceramicznej, warto skorzystać z oferty zaufanych, renomowanych i z długoletnią tradycją oraz doświadczeniem producentów pokryć dachowych. Zagwarantują oni sprzedaż towaru o najwyższej jakości i pozwolą dobrać go, tak aby idealnie spełniał nasze oczekiwania. Godni zaufania producenci będą także posiadali w swojej ofercie kompletne rozwiązania dachowe wraz z akcesoriami. 

Na co zwrócić uwagę, decydując się na dachówkę ceramiczną? 

Już na etapie projektu budynku należy zdecydować się na konkretny rodzaj pokrycia dachu i omówić wybrany wariant z architektem. Jest to związane z koniecznością dostosowania wymogów technicznych więźby do ciężaru dachu, a także sposobu w jaki będzie on montowany. 
Decydując się na dach pokryty dachówką ceramiczną, która jest ciężkim materiałem pod względem wagi, należy szczególną uwagę zwrócić nie tylko na walory wizualne i estetyczne, ale przede wszystkim na to jakie posiada parametry techniczne. Od nich bowiem zależy trwałość dachu oraz warunki i komfort panujący we wnętrzach pomieszczeń. 

Jaka dachówka ceramiczna będzie idealna? 

Jaka dachówka ceramiczna będzie idealna? Dachówkę ceramiczną dobieramy zarówno pod względem walorów estetycznych, ale niezmiernie ważne są także parametry techniczne dachu. Istotne jest przygotowanie i właściwości więźby. Jako że dachówka ceramiczna jest ciężkim pokryciem dachowym i niezbędne jest, aby więźba była odpowiednio przygotowana na duże obciążenie. 

W przypadku dużych połaci dachowych, warto zapoznać się z ofertą dachówek Monza Plus, które świetnie sprawdzą się na dużych dachach. 
Aby pokryć 1mkw. powierzchni dachu, wystarczy ułożyć 9,5 sztuki. Ten konkretny rodzaj dachówki, ponad to jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. 

Na rynku znajdziemy także dachówki ceramiczne marki Röben. Są one płaskie, mają bardzo minimalistyczną formę, która idealnie współgra z bogato zdobionymi frontami budynków. Aby pokryć 1mkw. dachu, należy użyć około 12 sztuk dachówek. Posiadają one specjalny system, zapewniający idealne odprowadzenie wody z dachu oraz jego szczelność. Dostępna jest w kolorze szarym oraz antracycie. 

Jaka dachówka ceramiczna będzie najlepsza? Na jaką się zdecydować? 

Wybór dachówki to wybór na wiele lat. Warto na samym początku, zapoznać się z ofertami producentów i wybrać rzetelną i sprawdzoną firmę. A ostateczny efekt, dobrać do swojej wizji idealnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *