Pustaki ceramiczne

dachówki, cegły, płytki ceramiczne

Każdy, kto obecnie buduje dom lub jest zainteresowany jego budową w najbliższym czasie, powinien dokładnie poznać materiały, z których można stworzyć dobrą i sprawdzoną konstrukcję. Od lat, dużym powodzeniem wśród deweloperów oraz klientów indywidualnych cieszą się pustaki ceramiczne. Co to takiego? Co warto o nich wiedzieć? Gdzie i jak je kupić? Odpowiedź poniżej.

Co trzeba wiedzieć?

Pustaki ceramiczne są to materiały budowlane, z których można budować ściany zewnętrzne jedno, dwu lub trójwarstwowe. Dzięki nim można zbudować ściany wewnętrzne, ścianki działowe oraz ścianki nośne. Są bardzo praktyczne i łatwe w montażu. Dodatkowo, słyną ze swoich właściwości: solidności i trwałości. 

Pustaki ceramiczneNaturalny materiał

Pustaki ceramiczne podobnie jak płytki ceramiczne wykonane są z całości z naturalnych materiałów. Ponadto są dobrym materiałem, który jest niezwykle mocny, trwały i bezpieczny w tworzeniu dużych i sprawdzonych konstrukcji. Dlatego też słyną z właściwości termoizolacyjnych i dźwiękoszczelnych. Dzięki temu łatwo przepuszczają powietrze oraz zimą dbają o ciepło we wnętrzach a latem zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Ich ogromną zaletą jest również ognioodporność. To ważne, gdy budujemy z nich domy, bloki oraz pomieszczenia firmowe.

Cena

Pustaki ceramiczne to bardzo tani materiał, który słynie z łatwej dostępności. Można go kupić w wielu marketach budowlanych oraz w sklepach internetowych. Standardowe wymiary pustaka ceramicznego „U” to około 250 x 188 x 188. Standardowa cena to około 1,75 zł. Całkowity koszt zakupu zależy jednak od ilości kupowanych palet przez klienta oraz dodatkowych udogodnień jak np. dostawa czy rozłożenie towaru na posesji właściciela. Idealna cegła ceramiczna charakteryzuje się bardzo równymi bokami, jednolitą (najczęściej czerwoną) barwę. Co ważne, warto zwrócić uwagę już w sklepie, by cegły nie posiadały szczerbień, uszkodzeń ani zarysowań.

Podsumowując, wielu klientów ceniąc swój czas i komfort sięga po pomoc fachowców w doborze odpowiednich płytek do swoich pomieszczeń. Mogłoby się wydawać, ze kupno pustaków to dość prosty zakup, jednak odpowiednie ich wyliczenie i znalezienie dobrego materiału od sprawdzonych producentów to jednak nie lada wyzwanie. Dlatego też również przed zakupem warto albo poczytać sporo informacji na ich temat albo skonsultować się chociażby z doradcami sklepowymi, którzy obsługują w sklepie klientów, którzy pomogą obliczyć ilość oraz dobrać idealny materiał pod konkretną konstrukcję. Warto również skorzystać z takich udogodnień jak np. dostawa pod sam dom.